Fast dragkrok svanhals - Bosal Visa större

Fast dragkrok typ 2-bult - Bosal

Komplett Gör-Det-Själv dragkrokspaket. Dragkrok och elsats ingår. Fast dragkrok typ 2-bult från Bosal

Mer detaljer

Lagervara

Lagerplats: Halmstad

3 195 kr

Passar följande

Renault Kangoo 2013» (inkl. Express) (exkl. 4x4, TCE 115 EDC, fordon med eldrift & fordon med automatväxel)

Renault Kangoo 2008»2012 (inkl. Express) (exkl. 4x4, TCE 115 EDC, fordon med eldrift & fordon med automatväxel)

Mercedes Citan 2012» (för fordon med längd 4321 eller 4705 mm) (inkl. Mixto) (exkl. fordon med offroad-optikpaket.)

Är du osäker på om du valt rätt dragkrok? Lugn. Ange bilens registreringsnummer i kassan så kontrollerar vi att du valt rätt dragkrok innan vi skickar din beställning.

Innehåll

Paketet innehåller samtliga delar som krävs för en komplett montering

Fast dragkrok typ 2-bult - Bosal

Montagematerial (Bultar, brickor m.m.)
Monteringsanvisning*
5års garanti

Standardelsats

Montagematerial (Kablar, kontakter m.m.)
kontakt och styrdon
Canbus anpassad
LED-kompatibel för både bil och släp
Kräver ingen omprogramering av fordonets ECU
Monteringsanvisning*
5års garanti

*Monteringsanvinsningar finns ofta på svenska och alltid på engelska och innehåller vanligtvis beskrivande bilder som förklarar hur man på ett enkelt sätt monterar kroken korrekt.

Datablad

TypFast dragkrok
DragtypFast kula typ 2-bult
TypgodkändCE
Släpvikt1362 Kg
D-värde8.25 kN
V-värde80 Kg
TillverkareOris-Bosal

Bosal

Bosal

Bosal är en nederländsk tillverkare av bland annat dragkrokar, som förutom att de har stora marknadsanderlar i Benelux-länderna även närvarar på den globala marknaden.

Bosals dragkrokar har god kvalitet och möter både ISO-standarden och kriterierna för TÜV-godkännande.